Podbój wszechświata

Jesteś tutaj:

Gra Doskonałość Operacyjna:
Podbój Wszechświata®

Gra łącząca szkolenie i integrację różnych działów fabryk ukierunkowana na rozwiązywanie problemów operacyjnych

Liczba osób w grze
70 - 500 uczestników
Czas trwania
2 - 5 godzin
Poziom trudności prowadzenia gry
Wysoki
Obszar
Produkcja, Logistyka

O grze

Opis gry

Gra realizowana w formie rozwiązywania problemów - wyzwań przez konkurujące ze sobą grupy, złożone z pracowników różnych działów. Zespół, który zrealizuje wszystkie wyzwania, zdobywa Wszechświat Doskonałości Operacyjnej.

Gra jest doskonałym połączniem szkolenia i integracji zespołów różnych działów, a także jest świetnym podsumowaniem wspólnej pracy dla firm w drodze do doskonałości operacyjnej

Cel gry

Umożliwienie dużej liczbie uczestników poznania w formie zabawy obszarów wykorzystania koncepcji i narzędzi Lean Management. Gra umożliwia również sprawdzenie poziomu wiedzy o stosowanych w firmie działaniach doskonalących.

PWDO_12
PWDO_01

Przebieg gry

Uczestnicy podzieleni na ok. 40 osobowe zespoły mają do wykonania łącznie 48 zadań, które rozgrywają się na 6 planetach, zamieszkałych przez 8 planetariuszy każda. Znajdą się wśród nich m.in: mistrz współpracy, zdobywca, kontroler, eliminator, standaryzator i inni. W zależności od planety, planetariusze mają zadania do wykonania o różnym stopniu trudności i czasie wykonania, co przekłada się na ilość punktów możliwą do uzyskania za dane zadanie.

Zespoły po rozwiązaniu zadania wracają do bazy, aby złożyć jego rozwiązanie w ręce analityków, którzy na bieżąco oceniają dostarczone wyniki. Każde zadanie posiada jasne kryteria oceny, dzięki którym uczestnicy mają wiedzę o tym za co konkretnie są oceniani.

Proces

W wieloosobowych zespołach wyruszamy z Ziemskiej Bazy na Podbój Wszechświata Doskonałości Operacyjnej. W tym celu mamy do opanowania 6 planet (filarów) - Efektywność, Elastyczność, Jakość, Wyniki, Logistyka, Personel. Każda z planet cechuje się innym środowiskiem i zamieszkiwana jest przez Planetariuszy o różnym charakterze i sile (poziomie trudności zadań). 

Żeby zdobyć planetę trzeba pozyskać sympatię przynajmniej jednego z panujących tam Planetariuszy, czyli  prawidłowo wykonać postawione przez niego zadania. Jeśli zrealizujemy wszystkie wyzwania przygotowane przez  Planetariuszy zdobędziemy cały Wszechświat Doskonałości Operacyjnej.

PWDO_10
PWDO_04

Narzędzia Lean w grze

Zawartość fizyczna zestawu gry

Masz 2 opcje zapoznania się z grą Podbój Wszechświata®

Zobacz nasze inne gry

W nasze gry zagrali