Magazyn

Jesteś tutaj:

Gra Logistyka:
Magazyn®

Zapoznaj się z metodami ciągłego doskonalenia procesów logistycznych w magazynie, które zapewniają odpowiedni poziom jakości, terminowości oraz kompletności realizacji zamówień do klienta.  

Liczba osób w grze
7 - 14 uczestników
Czas trwania
6 - 16 godzin
Poziom trudności prowadzenia gry
Wysoki
Obszar
Logistyka

O grze Magazyn

Opis gry

Sprawne działanie magazynu odgrywa istotna rolę w procesie. Błędy i opóźnienia, które powstają podczas pracy magazynu mają znaczący wpływ na czas realizacji zamówienia. Identyfikacja marnotrawstwa pomaga wypracować rozwiązania i standardy pracy, które znacząco wpłyną na poprawę pracy.

Gra pozwala na omówienie najczęściej występujących problemów w procesach, w których sprawność magazynu gra istotną rolę. Pomaga w zidentyfikowaniu marnotrawstw występujących na magazynie  i wypracowaniu rozwiązań, które je wyeliminują.

Cel gry Logistyka - Magazyn

Stworzenie zorganizowanego magazynu, który elastycznie reaguje na zapotrzebowanie klienta i w uporządkowany sposób zarządza materiałem, wysyłkami i przyjęciami dostaw.

Magazyn_05
Magazyn_01

Przebieg gry magazynowej

Na podstawie informacji przekazanych przez trenera gry, uczestnicy organizują pracę magazynu z ograniczonym miejscem na składowanie palet na regałach wysokiego składu oraz na pickingu. Wyzwaniem dla zapewnienia przepływu materiału na magazynie jest określenie miejsca dla indeksów rotujących oraz sposobu ich obsługi, a dla indeksów nierotujących - ich wywoływania w ramach potrzeb.

Kluczowym narzędziem w zapewnieniu realizacji zamówień klienta jest wprowadzenie systemu kanban 2-binowego, wprowadzenie standardu pracy motyla oraz wypracowanie sposobów pakowania materiałów na magazynie.

Proces

Gra składająca się z 4-5 rund. Symuluje procesy zachodzące w magazynie oraz procesy im towarzyszące, takie jak: Logistyka i Obsługa Klienta. Rola Klienta odzwierciedla klientów zamawiających z różnymi czasami dostaw.

W procesie zasymulowano problemy związane z nierównomiernym obciążeniem zadaniami w ciągu dni tygodnia, opóźnieniami w dostawach materiałów i ich wpływem na terminowość wysyłek, organizacją składowania na magazynie skutkującą niską wydajnością "pickerów" w stosunku do potrzeb procesu.

Magazyn_09
Magazyn_03

Narzędzia Lean w grze

Zawartość fizyczna zestawu gry logistycznej

Masz 3 opcje zapoznania się z grą Magazyn®

Zobacz nasze inne gry

W nasze gry zagrali