Supply Chain Game

Jesteś tutaj:

Gra Łańcuch dostaw:
Supply Chain Game®

Przygotuj swoich pracowników do przeprowadzenia skutecznych zmian w łańcuchu dostaw.

Liczba osób w grze
13 - 26 uczestników
Czas trwania
8 - 16 godzin
Poziom trudności prowadzenia gry
Wysoki
Obszar
Logistyka

O grze Łańcuch Dostaw

Opis gry

Gra symuluje wszystkie procesy i narzędzia związane z optymalizacją łańcucha dostaw. W sposób merytoryczny przygotowuje zespoły do analizy i optymalizacji łańcucha dostaw.

Gdy zależy nam na sukcesie projektu i chcemy połączyć interesy działu sprzedaży, planowania, zaopatrzenia i zakupów, obsługi klienta, logistyki, produkcji, centra dystrybucji oraz uwzględnić ograniczenia dostawców - przydaje się narzędzie w postaci symulacji, która obejmuje cały łańcuch dostaw.

Cel gry

Symulacja wdrożenia czy wycofania nowego wyrobu i poznania skutków błędów wdrożeniowych dla łańcucha dostaw. Spojrzenie na proces dostarczenia zamówienia do Klienta przez pryzmat całego łańcuch dostaw.

SCG_14
SCG_01

Przebieg gry Łańcuch Dostaw

Gra składa się z 5 rund, podczas których uczestnicy diagnozują problemy, doskonalą łańcuch dostaw w oparciu o system wskaźników finansowych, logistycznych i operacyjnych. W toku gry możliwa jest symulacja wdrożenia czy wycofania nowego wyrobu i poznania skutków błędów wdrożeniowych dla łańcucha dostaw. 

Uczestnicy w kolejnych rundach doskonalą, a następnie standaryzują przepływy materiału oraz informacji w całym łańcuchu dostaw w zależności od typów i parametrów realizacji poszczególnych zleceń. Trzymają się przy tym priorytetów dla wskaźników całego łańcucha dostaw, co ma zapobiec optymalizacjom lokalnych dla poszczególnych ogniw, a w konsekwencji zakłóceniom pracy w łańcuchu dostaw.

Proces

W grze odgrywane są role wszystkich niezbędnych jednostek w łańcuchu dostaw (dostawcy, produkcja, zaopatrzenie, logistyka, planowanie, magazyny, obsługa klienta, centra dystrybucyjne, klient). W grze ujęte są produkty o różnym poziomie rotacji: od systematycznie rotujących, po te na konkretne zamówienie klienta.

Podczas gry uczestnicy wykrywają i analizują zaistniałe problemy oraz, na ich podstawie, wprowadzają usprawnienia doskonalące łańcuch dostaw. Pomaga im w tych procesach system starannie opracowanych wskaźników finansowo-logistycznych.

SCG_16
SCG_04

Narzędzia Lean w grze

Zawartość fizyczna zestawu gry

Masz 3 opcje zapoznania się z grą Supply Chain Game®

Zobacz nasze inne gry

W nasze gry zagrali